Najnowsze tekstyJuż wkrótce | WiadomościReportażeZygmunt Jan PrusińskiWywiadyCiekawostkiAfery | NewsletterCzatPoleć stronę

Protest głodowy


Sędzia Maciej Strączyński odchodzi

Dlaczego został odwołany? Prawdziwy obraz sędziego Macieja Strączyńskiego, przewodniczącego III wydziału karnego Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Typ tekstu: Wiadomo�ci
Autor: Zbigniew Nowak
Źródło: raportnowaka.pl
Publikacja: 2012-05-18 18:14:57
Czytano: 50498 razy

 

ZAPRASZAM  NA  Facebook,a

Prokuratorzy sie ubezpieczają od odpowiedzialniści cywilnej 

Ruch Autonomi Śląska idzie po władze (film)

Kim był Robert Mulka zastępca pierwszego kemendanta KL Auschwitz?

Zastępca Strączńskiego  o lustracji sędziów w Serbi

Kim był Richard Rokita?  Komendant Obozu Koncentracyjnego w Lwowie

"Prowokacja Warszawska" ?  Kto za tym stoi??? Dokument fotograficzny!

 

Dlaczego został odwołany?  Prawdziwy obraz sędziego Macieja Strączyńskiego.

Sledztwo o "ujawnienie" tajemnicy państwowej przez Strączyńskiego umorzone

Super sędzia, rygorystyczny karnista, nieustraszony bojownik o prawa sędziów, organizator strajków i protestów dla dobra wymiaru sprawiedliwości???


To jednak „zasłona dymna”.


Prawdziwe oblicze wygląda jednak inaczej. Zarzuty prezesa Sądu Okręgowego w Szczecinie podane we wniosku o odwołanie Macieja Strączyńskiego z funkcji przewodniczącego III wydziału Sądu Okręgowego mówią o torpedowaniu wymiaru sprawiedliwości, o wyznaczaniu sędziów z naruszeniem prawa, o tolerowaniu przewlekłości, o pouczaniu innych.  Do tego „niereformowalny”...


Całość opinii w oparciu o dowody z protokołów pokontrolnych, powizytacyjnych, polustracyjnych. Niedługo zostaną opublikowane wszystkie protokoły pokontrolne dotyczące III i IV wydziału karnego Sądu Okręgowego w Szczecinie. Do prokuratury wpłyneło też zawiadomienie o popełnieniu  czynów zabronionych.

Rodzi się też pytanie  czy  taki sędzia może reprezentować pare tysięcy innych sędziów?

Pod linkami kopie dokumentów dotyczące Macieja Strączyńskiego

wniosek  prezesa sądu o odwołanie,   skierowany do Kolegium Sądu Okręgowego, pozytywna opinia Kolegium Sądu Okręgowego

c.d.n.

Zbigniew NOWAK

***

Redakcja prosi i podawanie innych przykładów naruszania prawa  przez sądziów i prokuratorów  na  info@raportnowaka.pl

 

 

Komentarze internautów

2015-03-12 20:24:53 Racjonalnie
Pan Strączyński nie cieszy się niestety dobrą sławą w "Jego" mieście tj. Szczecinie. Dlatego chyba powstają takie pseudo wywiady aby nieco ocieplić wizerunek Szanownego Pana Sędziego. Niestety bo zapoznaniu się z orzeczeniami, uzasadnieniami i całą pozostałością błyskotliwych wypowiedzi, dalej wychodzi na to, że Panu Strączyńskiemu "coś" w życiu nie wyszło, gdyż człowiek ten przepełniony jest taką ilością jadu, nieuzasadnionej zawiści czy też po prostu wyrachowanej obojętności, że nie da się Go inaczej osądzić. Obawia się, że tak usilne ocieplanie wizerunku tego Pana nic nie da, bo ci, którzy mieli z nim do czynienia potwierdzą, że jest to człowiek z wyraźnym problemem, być może kompleksem. Inaczej jego zachowania (tj. bezpodstawnego przedłużania aresztu, nie udzielania widzeń, a ostatnio orzekania jako sędzia penitencjarny) nie da się wytłumaczyć.

2012-08-15 06:43:21 Mark
Czy prawda, że to byli zydzi?
Ryszard Marek Groński /"Kultura"/
Krzysztof Teodor Toeplitz /"Polityka"/
Daniel Passent /"Polityka"/
Jerzy Borejsza - walczył przeciwko bandom WiN, prezes Wydawnictwa "Czytelnik"
Józef Cyrankiewicz - więzień Auschwitz, premier
Adam Rotfeld - ocalał z holocaustu, min. spraw zagranicznych
Jacek Kuroń - min. pracy i polityki społecznej
Władysław Bartoszewski - zwolniony z Auschwitz /?/, min. spraw zagranicznych

2012-08-14 15:38:22 » ex posel nowak
Sędzia Maciej Strączyński - "lider" polskich sędziów, obrońca i związkowiec" ujawnił bezprawnie bilingi mafii paliwowej ale pozostaje niewinny z powodu małej szkodliwości społecznej. Decyzja o umorzeniu postępowania

link do decyzji pod tytułem artykułu powyzej

lub na FB

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=371513899587207&set=a.371513769587220.86012.100001857991369&type=1&theater

2012-08-11 06:54:56 Procesor
..http://rebelya.pl/post/2368/kolejny-skandal-w-msz-dziwna-promocja-polski....kiedy wreszcie nastąpi koniec tej przebrzydłej żydo-komumy ...emigracja wewnętrzna Polaków...służy im najbardziej...wzywam do działania...na rzecz Polski Wolnej od zdrajcy wewnętrzneg...i reżymu postumusa komuny!!!...

2012-08-08 15:28:38 Adam
Co raz więcej dowiadujemy się o działalności żydowskich kolaborantów współpracujących z Niemcami. Okazuje się że byli nie tylko w Wermachcie, około 150 tysięcy, ale czynnie działali w Gestapo przyczyniając się do denuncjowania i mordowania Polaków. Również i swoich współbraci. Następnie skryli się w Izraelu i włos im z głowy nie spadł.

2012-08-07 09:23:46 » ex posel nowak
7.06.1944r Warszawa ok godz 17.47 do drzwi państwa Kuleckich przy ul świętokrzyskiej ktoś zapukał do drzwi, Janina Kulecka trochę przestraszona, zajrzała przez wizjer, za drzwiami stał obdarty żyd , prawodpodobnie ociekinier z Getta. Niezastanawiając się wiele, otworzyła drzwi, nie wiedziała że świadkiem była 7 letnie Józia Borczuk sąsiadka państwa Kuleckich. Janina rozejrzała się po korytarzu i wciągnęła nieszcześnika do wnętrza mieszkania. Krótka rozmowa utwierdziła ją że jest to uciekinier z Getta, lecz w ciągu następnych 10 min wypadki potoczyły się w zupełnie innym kierunku, potęrzny łomot do drzwi zelektryzował państwa Kuleckich , w panice szukali miejsca gdzie można ukryć zbiega , nie mieli wątpliwośći kto wywarza im drzwi, lecz oto zbieg , zamiast uciekać uśmiecha się szyderczo wyciąga poprzednio niewidoczny pistolet i odpowiada - Otwóż dzrzwi suko. Oczywiście pod drzwiami stalifunkcjonariusze Gestapo a ów żyd okazał sie prowokatorem z organizacji ŻaGieW. Był to sam Anton Gaincwach, szef Żydowskiej Gwardii Wolnośći. Wg badań IPN ma on osobiście na sumieniu śmierć ok 765 osób narodowości żydowskiej oraz 138 polaków , akurat Antona Gaincwacha łatwo było rozpoznać przez IPN zmarł w Izraelu w wielu 93 lat, a wydarzenie udało się zrekonstruować na podstawie żyjacej do dzisiaj Józefiny Kolek z domu Borczuk. Wg szacunków IPN ŻaGieW jest winna śmierci, aresztowań, wysyłki do obozów koncentracyjnych ponad 22tys polaków. ŻaGieW była organizacją żydowską ochotniczą, kolaborującą z Gestapo, w grudniu 1944r za zasługi dla Gestapo i tropieniu ruchu oporu , Heindrich Himmler wydał zgodę na uformowanie 500 osobowego oddziału Waffen SS "Judencorps" wiadomo tylko że zostali oni rozbici 2 miesiące później przez grupę partyzancką która wysadziła transport z w/w oddziałem ale tropienie członków ŻaGieW jak i pchotników do "Judencorps" jest utrudnione ze względu na zaginione akta Gestapo na ten temat, jedynie są 3 wzmianki w archiwach SS o powołaniu takiego odd

2012-08-07 09:04:49 informator

Polskie placówki dyplomatyczne otrzymały polecenie promowania publikacji, która przedstawia Polaków jako szmalcowników - donosi "Rzeczpospolita".

http://fakty.interia.pl/polska/news/szabrownik-opowie-o-polsce,1829498

2012-07-30 19:25:19 zuk
Prokuratura przedluzyla sledztwo w sprawie smierci Leppera.

2012-07-29 09:22:20 pyta
Czy prawda, że to są firmy żydoskie?
Nestle, Mac Donald, Tchibo, Danone, CNN, Coca-cola, Carrefour

2012-07-22 18:21:36 z nasłuchu
W PR1 podawali, że powodem odwołania ambasadora USA było prawdopodobnie angażowanie się w "odzysk" mienia żydowskiego.

2012-07-20 11:33:14 Marek
Jestem zaszokowany interwencją ambasady Izraela w działalność szkoły w Tarnowie.
Niedługo żydzi będą ustalać repertuar polskich kin!

2012-07-14 22:54:21 obserwator
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Dlaczego-ambasador-USA-Lee-Feinstein-zostal-odwolany,wid,14760404,wiadomosc.html?ticaid=1ece6

2012-07-13 19:29:53 czytelny
Polska się cepowi ze strefą Gazy pomyliła. Tymczasem Tarnów to nie Zachodni Brzeg! Ale dla dziada Polska to taka izraelska strefa okupacyjna. Za coś takiego MSZ powinien zażądać zredukowania personelu ambasady o 50% skoro się tu tak zaczęli szarogęsić!

2012-07-12 21:32:28 Adam
Panie Pośle, dziękuję za interwencję w ważnej sprawie, szarogęsienia się ambasady obcego państwa w Polsce.
Otóż według mnie udzielona odpowiedź przez ambasadora Izraela w Polsce świadczy tylko o nonszalanckim i lekceważącym traktowaniu Polski i jej władz. Nie ma tam żadnego słowa przepraszającego za karygodne zachowanie ambasady, a Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP skwitowało to bez stosownej odpowiedzi.

2012-07-12 19:54:00 » ex posel nowak
"Polska wzywa ambasadora Izraela na dywanik"

Odpowiedz Ministerstwa Spraw Zagranicznych na zapytania raportnowaka w przedmiocie interwencji ambasadora Izraela w 1 LO w Tarnowie


Szanowny Panie,

w odpowiedzi na Pana pytanie z 29 czerwca br. uprzejmie informujemy, że 5 lipca br. odbyło się spotkanie zastępcy dyrektora Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu Macieja Kozłowskiego z zastępcą Ambasadora Izraela w Polsce Nadawem Eszkarem dotyczące wyjaśnień co do interwencji Ambasady Izraela u dyrekcji I LO w Tarnowie w przeddzień zorganizowanego przez szkołę spotkania z Przewodniczącym Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Palestyńczyków w Polsce Omarem Farisem. Spotkanie było zaplanowane na 21 czerwca. Po interwencji przedstawicielstwa Izraela zostało odwołane.

Dyrektor Kozłowski przekazał ambasadorowi stanowisko MSZ w sprawie, podkreślając, że resort uważa za niestosowne, by Ambasada Izraela bezpośrednio kontaktowała się ze szkołą, która w jej ocenie planuje wydarzenie niekorzystnie wpływające na wizerunek Izraela. Takie działania mogą sprawiać wrażenie, że Ambasada usiłuje ingerować w sprawy nauczania w szkole.

Amabasador Nadaw Eszkar wyjaśnił, że powodem interwencji była obawa, że podczas spotkania zostanie zaprezentowana antyizraelska, antysemicka retoryka.

Z poważaniem

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

zobacz wszystkie (120) komentarze »

Dodaj swój komentarz

Zanim dodasz komentarz:
Przeczytaj informacje o polityce prywatności, dobrach osobistych i zbieraniu danych (kliknięcie rozwinie planszę z informacjami)

Twoje imię:


Mail (tylko do wiadomości redakcji):
Twój komentarz:
Suma liczb 4 i 5:
 
do początku strony

Copyright © 2005-2018 RaportNowaka

Kontakt z nami